Використання відновлюваних джерел енергії — одне з пріоритетних завдань МХП.
Якісна, безпечна й екологічно чиста продукція, «зелена» енергія і чиста природа — це світові стандарти, які холдинг запроваджує на всіх підприємствах.
Сьогодні МХП успішно експлуатує два біогазові комплекси.
Біогазовий комплекс — високотехнологічний об'єкт, що перетворює органічні відходи сільського господарства на «зелену» енергію за найвищими світовими екологічними стандартами.
Реалізація біогазових проєктів дозволяє МХП ефективно утилізувати відходи виробництва, генерувати чисту «зелену» енергію, суттєво скоротити викиди парникових газів та виробляти екологічно чисті органічні добрива. Таким чином, МХП робить суттєвий вклад на шляху до енергетичної незалежності країни.
Першу біогазову станцію почали будувати ще 2012 року на птахофабриці «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області. У 2014 році вона вийшла на проектну потужність у 5 МВт і стала першою в Європі біогазовою станцією такого розміру, що працює на курячому посліді та відходах комплексу з вирощування курчат-бройлерів. Інвестиції в проект сягали 15 мільйонів доларів.
Перший досвід виявився доволі вдалим, і 2019 року МХП увів у дію ще один комплекс значно більшої потужності – першу чергу проєкту «Біогаз Ладижин», що розташований у селі Василівка Тульчинського району Вінницької області та входить до Вінницької птахофабрики. Після добудови другої черги потужність комплексу досягне 24 МВт, тож за розмірами він посяде перше місце в світі серед біогазових комплексів, які переробляють органічні відходи птахівництва.
Наскільки це серйозно? Отриманий біогаз дозволить скоротити потреби агропромислового кластеру МХП в енергії приблизно на 40 %. А зменшення викидів парникових газів уже орієнтовно становить 100 тисяч тон СО2-еквіваленту щорічно.
Три роки поспіль МХП отримував «Еко-Оскар» у проєкті «Екотрансформація». У 2020 році компанія здобула перемогу завдяки проєкту з відновлення родючості українських ґрунтів. Біогазові комплекси МХП виробляють також і органічні добрива в твердій і рідкій формах. Це універсальні та збалансовані добрива, які ж до того ще й здатні відновлювати родючість ґрунтів, розкислюють їх та підвищують вміст гумусу.
Однак, не біогазом єдиним: з метою використання відновлювальних джерел енергії на підприємствах комбікормового напряму проводять переобладнання зерносушарок під роботу на лушпинні соняшника замість природного газу.
Вже понад рік працює пілотна установка з виготовлення паливних брикетів із зерновідходів. З одного боку, це суттєво скорочує обсяги відходів, які інакше мали б потрапляти на сміттєві полігони, а з іншого – дозволяє переводити енергоспоживання на відновлювальні джерела, тож зменшує вуглецевий слід.
Компанія працює по моделі циркулярної економіки, яка передбачає підвищення ефективності бізнесу і в той же час зменшення впливу на довкілля.
МХП поставив собі за мету стати вуглецево-нейтральною компанією до 2030 року.